Sekitar ASEAN Robofest 2019

ASEAN Robofest 2019 adalah pertandingan robotik anjuran MAHIR dengan kerjasama:

  • Majlis Belia Malaysia
  • Alumni Worlds Skills Malaysia
  • Kelab Robot Darul Ehsan

Pertandingan ini dijalankan di Dewan Bola Tampar MBSA Seksyen 4 Shah Alam pada 30 dan 31 Mac 2019.

Sekitar ASEAN Robofest 2019

ASEAN Robofest 2019 merupakan pertandingan robot terbesar di Malaysia yang membabitkan penyertaan dari 3 negara.

  1. Malaysia
  2. Indonesia
  3. Filipina

Untuk makluman, jumlah penyertaan terdiri daripada:

  • 145 pasukan
  • 564 peserta
  • 52 Institusi

Antara kategori yang dipertandingkan:

  1. Robot Kombat 8kg
  2. Robot Sumo Autonomi 3kg
  3. Cabaran Kemahiran Mekatronik
  4. Cabaran Kemahiran Elektronik

Berita Bernama: Agenda TVET terus diperkasakan


Keputusan ASEAN Robofest 2019

1. Kategori Robot Kombat 8kg
  • Johan: MM Techno
  • Naib Johan: BERTAM 1
  • Separuh Akhir:
    • Borongkos
    • LKF Tanker
  • Juara Kumpulan:
    • Kijang Emas
    • PRCT 3
    • MillBOT A
    • Herobotik
    • Zasbotik
    • THORA A
    • Dengkis 1
    • BOBO
    • BARAGAS
    • TUMPO
    • KUMPAU
    • JAZARI BETA
    • AL-FATEH
    • JAZARI ALPHA
    • ONTAHMANO
    • DENGKIS 3
    • PRCT 1
2. Kategori Robot Sumo Autonomi 3kg
  • Johan: ADTEC Melaka
  • Naib Johan: Gatax Cyber Esplora
  • Ketiga: Gatax Cyber Leonardo
  • Keempat: Aero Kogaki
  • Rekaan Terbaik: Aero Kogaki
Keputusan ASEAN Robofest Kategori Robot Sumo Automasi 3kg 2019
3. Kategori Cabaran Kemahiran Mekatronik
  • Johan: ADTEC Shah Alam B
  • Naib Johan: ADTEC Melaka B
  • Ketiga: ADTEC Shah Alam A
  • Keempat (Cemerlang Kemahiran): ADTEC Melaka A
  • Kelima (Cemerlang Kemahiran):
    • ADTEC Taiping
    • ADTEC Batu Pahat
4. Kategori Cabaran Kemahiran Elektronik
  • Johan: Elvio anak Gaeng
  • Naib Johan: Muhammad Al Badrul Ameen
  • Ketiga: Danial Shah bin Nordin
  • Sijil Emas:
    • Elvio anak Gaeng
    • Muhammad Al Badrul
    • Danial Shah bin Nordin
  • Sijil Perak:
    • Muhammad Aliff Adlie
    • Muhammad Zawawi
    • Muhammad Hafiz bin Mohd Yusof
    • Nur Eizanie
  • Sijil Gangsa:
    • Muhammad Danial
    • Nurul Izzah
    • Mohamad Rhafiq
    • Anis Syazana
    • Muhammad Zulhakeem
    • Nik Muhammad Azwan
    • Muhammad Hafiz b. Norhisham
    • Nuradilah
    • Asymawi Yamin
    • Muhammad Sharul Azri
    • Siti Nor Fatiha Wahidah

Tahniah diucapkan kepada semua pemenang!


Terima kasih kerana menjadikan blog ini sebagai rujukan. Untuk dapatkan informasi terkini, anda boleh sertai saluran Telegram Idrisz | Belajar Arduino dan Raspberry Pi.

Leave a Reply